Czy masz ukończone 18 lat?
Tak
Nie
CHMURNE SUKNIE PERPERUNY…
Jest susza. Wśród wiejskich zabudowań tańczą dzieci. Wybierają dziewczynę jeszcze niedojrzałą do zamążpójścia. Panna jest naga, przybrana tylko w ziela, liście i kwiaty. Nazwana zostaje PERPERUNĄ – tak jak prawdziwa oblubienica PERUNA. W czasie dalszych tańców przez wieś, kobiety z poszczególnych domów oblewają wybrankę wodą.

Czy spadnie upragniony deszcz? Czy zaklęcia podziałają? To świetny sposób na przywołanie opadów i walkę z suszą… Podobno jeszcze w dzisiejszych czasach, zwyczaj ten można spotkać w krajach południowosłowiańskich.

PERPERUNA to towarzyszka PERUNA, niewiasta o bujnych, rudych włosach. Zawsze staje po właściwej stronie, jest boginią sprawiedliwą, o pozytywnym nastawieniu do ludzi. Dzięki swoim chmurnym sukniom czyni burze i deszcze.

Doceniając zasługi PERPERUNY, postanowiliśmy zadedykować jej jedno z naszych piw…

OBLEWANIE PERPERUNY
Jasne piwo w stylu belgijskim, BELGIAN PALE ALE (ekstr. 13% wag., alk. 5,2 % obj.). Słodowy, delikatnie ciasteczkowy aromat miesza się ze słodkimi owocami. W smaku złożone, słodowo-estrowe odczucia łączą się z delikatną, pieprzową pikanterią. Goryczka zbalansowana z łagodnym chmielowym posmakiem. Piwo sesyjne z umiarkowaną słodyczą.

Skład:
Woda; słód pilzneński, monachijski, karmelowy 30, bursztynowy; chmiele: Iunga, Sybilla; drożdże: T58.

ekipa PERUNA Gromowładnego

OBLEWANIE PERPERUNY - BROWAR PERUN
OBLEWANIE PERPERUNY - BROWAR PERUN
Peruński sklep internetowy
najnowsze