Czy masz ukończone 18 lat?
Tak
Nie
Nadchodzi serce... Serce Dębu!

Witajcie drodzy Wyznawcy Peruńskiego trunku!

Z radością chcemy podzielić się z Wami tym co nieuniknione, a mianowicie wiadomością o naszym nowym piwie.

Jest nim SERCE DĘBU – American Brown Ale. Piwo to bazuje na recepturze 167 warki z Browaru Domowego BroGuziec. Rezultat był całkiem niezły - na I Zielonogórskim Konkursie Piw Domowych, piwo znalazło uznanie wśród ekspertów i wygrało konkurs.


Zwycięska receptura została wykorzystana przez Minibrowar Haust - uwarzono okolicznościowe piwo w ilości 11hl. Po dwóch miesiącach oczekiwania, spróbowaliśmy gotowego wyrobu i jednogłośnie stwierdziliśmy, że w pełni nas satysfakcjonuje. Właśnie takich piw brakuje na sklepowych półkach, więc od razu zdecydowaliśmy, że drugie piwo z Browaru Perun będzie oparte na tej właśnie recepturze.

Nasz "browarnik", Adam Czogalla, który jest jednocześnie twórcą pierwotnej domowej receptury SERCA DĘBU, tak oto opisuję ten zacny trunek:

„Przyjemny, słodkawy aromat, rozbudowany, złożony smak, krótka i wyrazista goryczka. Dominują elementy słodowe - delikatny karmel, czekolada, kawa, pieczone rodzynki. Amerykańskie chmiele grają drugoplanową rolę: wyczuwalne, nadają piwu rześki charakter, ale nie narzucają się, są raczej subtelne.”

Skład:
Słody: pilzneński, Brown, karmelowe, czekoladowy
Chmiele: Iunga, Mosaic, Centennial
Drożdże: US 05

Przewidywana premiera: końcówka lipca 2014. Wszystkich zainteresowanych tym, gdzie i kiedy pojawi się nasze nowe piwo, zapraszamy na nasz profil na facebook’u >>oooo tu! :)

Pozdrawiamy,
ekipa Peruna Gromowładnego

PERUN - Serce Dębu
PERUN - Serce Dębu
Peruński sklep internetowy
najnowsze